„Inwazja Kobiecej Mocy” pod takim hasłem odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego, który współorganizowaliśmy 23 lipca br. na boisku sportowym w Różańsku. To wesoła rywalizacja kół gospodyń podczas konkurencji sportowo-rekreacyjnych, zręcznościowych czy ekologicznych oraz mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.

W zawodach, podczas tej największej na Pomorzu Zachodnim imprezy integrującej środowisko kół gospodyń wiejskich, wzięło udział 31 kobiecych drużyn. Walczyły one o piękne złote puchary i nagrody rzeczowe o wartości ponad 4000 złotych.

To koła gospodyń wiejskich z powiatów: stargardzkiego, wałeckiego, choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, myśliborskiego oraz pyrzyckiego. Na podium stanęły: Koło Gospodyń Wiejskich Kąty Słowianki, Koło Gospodyń Wiejskich Koniczynki z Łęczycy oraz Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki z Chrząszczewa.

Na terenie imprezy pojawiło się kilkanaście stoisk wystawienniczych, na których można było podziwiać oraz zakupić oryginalne wyroby rękodzielnicze. Uczestnicy mogli także spróbować swojskiego jedzenia, jak i potraw kuchni regionalnej (zakwasy, miody, czy wyroby mleczne). Odbyły się również warsztaty tematyczne, m.in. florystyczne, kulinarne, makijażu. Na najmłodszych czekały gry i zabawy oraz dmuchańce. Zwieńczeniem wydarzenia była natomiast plenerowa zabawa taneczna „pod chmurką” z muzyką na żywo oraz zapierający dech w piersiach pokaz ogniowy przygotowany przez Teatr Ognia AgniStorm.

To już trzecia edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców Pomorza Zachodniego. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane były organizacje pozarządowe z Różańska w tym: Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Różańsku, a także stowarzyszenie Kobiece Oblicze Biznesu i niezrzeszeni, aktywni mieszkańcy sołectwa Różańsko. W sumie kilkudziesięciu wolontariuszy. Tegoroczne wydarzenie współorganizowało również Województwo Zachodniopomorskie.

Przecudowna atmosfera, zabawy, konkursy. Dziękujemy, że mogliśmy być z Wami.” (KGW Klępino)

Dawno się tak fantastycznie nie bawiłyśmy. Wszystkim bardzo się podobało.” (KGW Małkocin)

„Było fantastycznie, zabawa świetna, dużo śmiechu i wspólnego zaangażowania. Fajny sposób na integrację. Jesteśmy bardzo zadowolone.” (KGW Szadzko)

Wspaniała atmosfera, wymiana doświadczeń, miłe spotkania w atmosferze rywalizacji, a jednocześnie dobrej zabawy to wszystko czekało na uczestników tego super wydarzenia.” (KGW Mierzynianki)

Opinie uczestników wydarzenia nie pozostawiają złudzeń, w Różańsku odbyła się prawdopodobnie najpiękniejsza wiejska impreza plenerowa tych wakacji, zorganizowana z wielkim sercem i zaangażowaniem przez społeczność tej wsi.

Projekt współfinansowany był przez: Pomorze Zachodnie, Powiat Myśliborski, Gminę Dębno, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Program Społecznik zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Wsparcie finansowe zapewnili także lokalni przedsiębiorcy, którym bliska jest idea biznesu zaangażowanego społecznie: ALATAN Natalia Sypko, Północna Izba Gospodarcza w Dębnie, M-BUD Marian Wolański oraz GREATCODE Przemysław Goździewski.

Zobacz fotorelację: https://www.facebook.com/polskafundacja/posts/5332180153513852

Obejrzyj relację video: https://youtu.be/umzywxE_prw