Liczna, aktywna i bardzo kreatywna grupa… Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki z Chrząszczewa, bo o nim mowa, wzięło wczoraj udział w plenerowych warsztatach. Zrealizowaliśmy je w ramach projektu „Koła Gospodyń Wiejskich – pozytywnie nakręcone”

Pierwsza godzina upłynęła na dyskusjach na temat współpracy z mieszkańcami Chrząszczewa. Grupa opowiadała o swoich (w zdecydowanej większości) pozytywnych doświadczeniach na polu lokalnej współpracy – czy z gminą, czy z samymi mieszkańcami.

Później wspólnie robiliśmy mapy myśli (czym dla każdego jest współpraca). Dominowały słowa: „relacja”, „zaufanie” i „komunikacja”.

Na koniec przeszliśmy do pracy w dwóch grupach i tworzeniu kolaży (czym charakteryzują się mieszkańcy Chrząszczewa i sama wieś).
Zajęcia poprowadziła Hanna Wysocka. Było to już nasze trzecie spotkanie z Chrząszczami i Wiankami z Chrząszczewa. Do końca roku odwiedzimy tę miejscowość jeszcze dwukrotnie, aby wspierać koło gospodyń wiejskich w rozwoju.

Projekt Koła Gospodyń Wiejskich – pozytywnie nakręcone realizujemy dzięki dotacji z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030 (Komitet do spraw Pożytku Publicznego).