NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich w Zastaniu
LICZBA CZŁONKÓW
11
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Zastań 16 lok. 6, 72-514 Zastań
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY
Nasze koło powstało w 2019 roku i liczy obecnie 11 członkiń. Są to jednak tylko Panie zarejestrowane. W niemal każdym spotkaniu uczestniczą osoby zaprzyjaźnione z nami. Zawsze towarzyszy im wesoła, rodzinna atmosfera, rodzi się jakiś ciekawy pomysł czekający na realizację.
Kursy kulinarne, cukiernicze często kończy degustacja potraw połączona z zabawą, w którą włączała się większość mieszkańców. Kilkakrotnie organizowane były wycieczki, a coroczną tradycją stały się imprezy mikołajkowe, ostatkowe, dzień dziecka, powitanie wiosny i wiele innych. Z okazji święta kobiet Koło zabiera chętne Panie na spektakle teatralne.
Co roku uczestniczymy w kiermaszach przedświątecznych i wydarzeniach kulturalnych naszej gminy np. dożynki, gdzie w konkursie na wieńce dożynkowe zajmujemy często miejsce na podium. Bardzo chętnie doszkalamy się i uczestniczymy w projektach organizowanych przez OWES Akademia lokalnego lidera. W ramach tego projektu ucze stniczyłyśmy w warsztatach organizowanych przez okoliczne koła.
U nas odbyły się zajęcia fitness, w Dargobądzu lepiłyśmy pierogi, a w Wapnicy wyplatałyśmy koszyki. Wszystko to pozwala na zacieśnianie stosunków sąsiedzkich oraz bardzo przyjemne spędzanie czasu. Ostatnie wydarzenia na świecie stworzyły okazję do. Wojna na Ukrainie sprowadziła do Polski rzeszę uchodźców i pozwoliła na sprawdzenie naszej społeczności jako ludzi. I ten egzamin z empatii zdaliśmy. W Zastaniu znalazło się kilka rodzin które przyjęły pod swój dach ukraińskich gości. My jako Koło zapraszamy ich do uczestnictwa w życiu naszej wsi.
Ostatnio wspólnie pletliśmy palmy wielkanocne, lepiliśmy pierogi. Zorganizowane zostały też zbiórki ubrań, oraz innych niezbędnych rzeczy aby zaspokoić ich potrzeby i dać poczucie bezpieczeństwa. Fajnie jest mieszkać na wsi.