NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich w Rokocinie
LICZBA CZŁONKÓW
15
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
ul. Ziołowa 22, 83-200 Rokocin
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
tel. 669 288 521
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

Koło Gospodyń Wiejskich z Rokocina powstało w październiku 2015 roku. Zdążyło już jednak kilkukrotnie bardzo udanie zaprezentować się na różnego rodzaju uroczystościach. – Nasza grupa liczy kilkanaście pełnych werwy i pomysłów pań, które mimo domowych obowiązków i pracy zawodowej znajdują czas na wspólne spotkania.

Przewodniczącą Koła jest Iwona Czaja. Lubimy razem śpiewać, ćwiczyć scenki czy gotować. Nigdy się nie nudzimy. Są wśród nas dziewczyny, które wprost rozsadza energia. Zawsze jest wesoło.

Celem działalności Koła jest podtrzymywanie miejscowych tradycji i folkloru poprzez czynny udział w imprezach kulturalnych i okolicznościowych, gdzie tańcem, śpiewem i scenkami kabaretowymi bardzo udanie zaznaczają swoją obecność.

Koło jest też organizatorem imprez związanych z obchodami Dnia Dziecka, Dnia Seniora czy Dożynek Wiejskich, które odbywają się w Rokocinie.

Dziewczyny w ostatnim czasie są bardzo widoczne na różnych imprezach gminnych. Potrafią swoją pozytywną energią zarazić publiczność i poderwać do wspólnej zabawy.

Mimo niedługiej historii działalności zostałyśmy zauważone i docenione w naszym regionie, czego dowodem są zaproszenia, jakie otrzymujemy, na uroczystości. Swoimi występami artystycznymi staramy się je uświetnić, a jednocześnie pokazać efekty naszych wspólnych pomysłów i włożonego trudu na próbach śpiewu, tańca i kabaretu.

Bierzemy udział w konkursach Kół Gospodyń Wiejskich, by współzawodniczyć z koleżankami o większym stażu i jednocześnie korzystać z ich większego doświadczenia.

Nasze spotkania są chwilami, które pozwalają nam oderwać się od codzienności i w wesołym gronie tworzyć rzeczy które niosą nam satysfakcję, a widzom uśmiech na twarzy.