NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich w Olszewie „Olszewianki”
LICZBA CZŁONKÓW
41
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Olszewo 23, 64-030 Olszewo
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Renata Skoracka
tel. 725 481 627
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY
Nasze koło ma stosunkowo krótką historię bo działamy dopiero od 1.10.2019 roku, ale ilość działań ma bardzo bogatą. Przez ten okres udało nam się pojechać na 2 wycieczki integracyjne. Zdobyłyśmy kilka grantów: 1500 zł na warsztaty dekupażu i szycie lalek ziarnuszek-lawenduszek od Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan 5750 zł na warsztaty Dawne zwyczaje poznaj dziś od Fundacji PGNiG im I. Łukasiewicza.( 4 warsztaty) 10000 zł na sprzęt sportowy dla dzieci i sprzęt do aerobiku od Fundacji Orlen.
W czasie pandemii zorganizowałyśmy spacery z kijkami, konkurs dla dzieci na Boże Narodzenie oraz kulig z ogniskiem dla dzieci na zakończenie ferii. Zdobyłyśmy 1 miejsce w konkursie na Potrawę z jajem otrzymałyśmy 1000 zł na warsztaty. Byłyśmy na warsztatach glinianych. W Gołaszynie zdobyłyśmy 1 miejsce oraz 3 miejsce na zawodach dla KGW Wielkopolska Wieś zaprasza.
Zbieramy nakrętki na rzecz chorych dzieci. Nakrętki wrzucamy do opony przerobionej na skrzynię według naszego pomysłu, która stoi przy Świetlicy. W zeszłym roku brałyśmy udział w konkursie Bitwa Regionów. Zajęłyśmy w 2021 r. 1 miejsce w etapie powiatowym w konkursie kulinarnym Skarby wielkopolskiej wsi, dzięki temu brałyśmy udział w Pikniku Kobiet Gospodarnych w Marszewie.
Bierzemy udział w Świątecznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Śmiglu 2 razy. Bierzemy udział w warsztatach EtnoFit na talerzu, który jeszcze trwa. Pomagamy w organizacji festynu rodzinnego oraz organizujemy spotkanie gwiazdkowe dla mieszkańców. Dzięki grantowi z fundacji Orlen organizujemy zajęcia sportowe dla dzieci oraz aerobik dla pań. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych np. Paczuszka dla Maluszka, dla fundacji Rock n roll.
Organizujemy spotkania tematyczne np. na Walentynki, Przynieś potrawę którą kochasz. Bierzemy udział w różnych konkursach przeznaczonych dla KGW.