NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich w Komorowie „Komorowska Słodycz”
LICZBA CZŁONKÓW
16
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Komorowo 2 lok. 1, 12-230 Komorowo
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
tel. 506 282 261
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

Koło Gospodyń Wiejskich w Komorowie „Komorowska Słodycz” działa od września 2020 roku. Koło założyliśmy po dożynkach gminnych, na których mieliśmy jako sołectwo swoje stoisko z pierogami. Stoisko było pięknie przystrojone, a gości witały dwa słomiane kozły i pasterka. Pierogi były hitem dożynek i wtedy podjęliśmy decyzję o utworzeniu Koła.

Koło liczy dziś 13 pań i 3 panów w różnym wieku. Mimo iż rozpiętość wiekowa jest widoczna gołym okiem, to dogadujemy się i bawimy wspaniałe. Ustaliliśmy, że nasze spotkania będą odbywały się raz na miesiąc, a przed jakimiś ważnymi uroczystościami będą częstsze.

Środki z ARiRM pomogły nam stworzyć małe zaplecze do działalności Koła w postaci: garnków, zastawy stołowej, sprzętów AGD i artykułów do tworzenia rękodzieła.

Dziewczyny z naszego Koła mają wiele talentów: smacznie gotujemy, robimy torty, a niektóre z nas mają talent artystyczny. Panowie pomagają nam jak tylko mogą. Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne, które sprzedaliśmy przez internet, gdyż wszystko zostało odwołane z powodu pandemii.

Włączyliśmy się także do akcji pomocy choremu dziecku, przekazując na licytację jeden ze stroików świątecznych, które wykonaliśmy. Panie przygotowywały też obiady dla malarzy, którzy gościli u nas w miejscowości i malowali mural na naszym bloku. Przed Bożym Narodzeniem przygotowaliśmy dla dzieci konkurs z pieczeniem i dekorowaniem pierników.

Mieszkańcy patrzą przychylnie na nasze Koło, a jest to pierwsze w naszej wsi. Mamy nadzieję, że kiedyś powiększymy swój skład i działalność. Planujemy bowiem założenie sadu, wędzarni, kupno pieca do wypieku sękacza. Chcielibyśmy kupić też sobie stroje, aby godnie reprezentować naszą wieś w regionie. Chcemy też wesprzeć naszą panią sołtys w imprezach, które cyklicznie organizuje w naszej miejscowości. Planujemy również wykonać pierwszy wieniec dożynkowy w naszej wiosce. Mamy nadzieję, że nasze plany się spełnią, czego życzymy sobie z całego serca.