NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich w Kolonii Myśliwczów
LICZBA CZŁONKÓW
36
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Kolonia Myśliwczów 2, 97-525 Wielgomłyny
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Agnieszka Biś – Sekretarz Zarządu
e-mail: jaguscik.aga@wp.pl
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

Nasze Koło działa od wielu już lat jednak osobowość prawną uzyskało w 2019 r. kiedy to zarejestrowaliśmy je w ARIMR.

Bierzemy udział w wielu wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty, jak również sami organizujemy różne wydarzenia typu festyny, szkolenia, akcje charytatywne itp.

Naszym największym osiągnięciem jest przywrócenie do życia budynku byłej PSP oraz terenu ja okalającego, który gminna pozwoliła nam zaadaptować do naszych celów. Szkołę zlikwidowano ponad 20 lat temu i od tego czasu nikt nie dbał o ten obiekt. Budynek szkoły został okradziony ze wszystkiego co można było wynieść, powybijano okna a boisko i okoliczny teren porastał dziką roślinnością. Dzięki zaangażowaniu członków KGW a także mieszkańców Sołectwa udało się go przywrócić do użyteczności. Wyposażono łazienki w muszle, zlew, krany, w kuchni zamontowano zlewozmywak, kran, bojler, przywrócono sprawnosc kuchni kafelkowej a także skompletowano meble. Założono włączniki do światła oraz gniazdka. Wysprzątano wszystkie pomieszczenia, usunięto niebezpieczne elementy po byłym ogrzewaniu, zalepiono dziury w ścianach i odmalowano pomieszczenia. Naprawiono ogrodzenie (częściowo wymagało to całkowitej wymiany), usunięto dziką roślinność a także wzbogacono teren o plac zabaw I siłownię napowietrzną. Na ten moment dzięki środkom pozyskanym z Gminy wymieniono dach, który przeciekał. Uważamy ze jest to nasze osiągnięcie.

W roku 2019 wygraliśmy Wojewódzki konkurs Smaki Regionów, w roku 2022r reprezentowaliśmy nasz powiat w Bitwie Regionów, a także zwyciężyliśmy w VI Regionalnym Turnieju Kół Wiejskich I Miejskich organizowanym przez PCOS w Tomaszowie Mazowieckim