Kolejna grupa cudownych społeczników skupionych wokół kół gospodyń wiejskich wzięła udział w weekendowej wycieczce, którą mieliśmy przyjemność zorganizować. Przez ostatnie trzy weekendy podróżowaliśmy po pięknych zakątkach regionu zachodniopomorskiego ze 119 fantastycznymi osobami, które każdego dnia poświęcają swój czas i energię by twórczo zmieniać polską wieś.

Odwiedziliśmy ogrody Hortulus Dobrzyca, gdzie podziwialiśmy największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha!

W Dworku Tradycja w Bełcznej poznaliśmy unikalną historię Szczecińskich Pierników oraz upiekliśmy takowe bazując na oryginalnym przepisie z 1845 roku używając przy tym drewnianych form! Dokładnie takich jak przed laty.

W Juchowie poznaliśmy koncepcję gospodarstwa biodynamicznego oraz wzięliśmy udział w warsztatach wypieku chałek na bazie lokalnych, 100% ekologicznych produktów.

Z kolei w Trzebiatowie spacerowaliśmy po rodzinnej Winnicy Sydonia, zwiedziliśmy winiarnię, smakowaliśmy win i serów zagrodowych swojskiej produkcji oraz usłyszeliśmy wyjątkową historię patronki tego miejsca – Sydonii von Borck.

Uśmiechnięte twarze uczestniczek i uczestników mówią same za siebie. To były zdecydowanie udane wyjazdy pod hasłem integracji i inspiracji.

Zorganizowaliśmy je w ramach projektu „Pozytywnie nakręcone Koła Gospodyń Wiejskich” dzięki wsparciu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021-2030.

„Kierownikiem” wycieczek była Sylwia Urbaniak, której należą się wielkie podziękowania za dopilnowanie wszelkich spraw organizacyjnych.