NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich w Białej „Bielanki”
LICZBA CZŁONKÓW
21
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
ul. Zamkowa 22 lok. A, 64-904 Biała
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
tel. 668 230 628
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY
KGW w Białej „Bielanki” bardzo mocno stara się uczestniczyć w organizacji różnych imprez i warsztatów w integracji społeczności wsi Biała. Pierwszą imprezą w jakiej udział wzięło koło były Pokazy Wielkanocne we wsi Boruszyn w 2019 r. Następnie wspólnie ze Stowarzyszeniem Moskit (Ośrodek Socjoterapii dla młodzieży) zorganizowałyśmy bieg „Komarza pięta”. Impreza miała na celu zintegrowanie młodzieży ośrodka z mieszkańcami Biała oraz z okolicznymi miejscowościami. W czerwcu 2019 r. został zorganizowany pokaz kosmetyczny – jak dbać o urodę. Zorganizowałyśmy również poczęstunek na zawody strażackie w naszej wsi.
W tym samym miesiącu przystąpiłyśmy do konkursu organizowanego przez ARiMR w Wielkopolsce „Najpiękniejszy wianek Świętojański”. W lipcu przy współpracy z sołectwem Biała zorganizowałyśmy festyn rodzinny. W sierpniu 2019 r. KGW wystawiło na dożynki gminne wieniec, który otrzymał wyróżnienie. Wrzesień 2019 organizacja ogniska integracyjnego w naszej wsi. Listopad 2019 organizujemy zabawę andrzejkową która zrzesza mieszkańców Białej. W grudniu 2019 r. organizujemy wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy dla dzieci i rodziców do Wrocławia. Marzec 2020 r. na sali wiejskiej w Białej KGW wraz z sołectwem zorganizowało spotkanie integracyjne pokoleń – Dzień Kobiet. Była to jedna z ostatnich imprez zorganizowanych przed wybuchem pandemii.
Po dość długiej przerwie pierwszym spotkaniem w większym gronie w lipcu 2021 r. było przygotowanie się do plecenia wieńca dożynkowego, cięliśmy zboże oraz układałyśmy w snopki do wyschnięcia. Przyszedł sierpień 2021 r. uplotłyśmy wieniec i we wrześniu pojechałyśmy na gminne dożynki w Łomnicy tam również nasz wieniec otrzymał wyróżnienie. W listopadzie 2021 r. organizacja imprezy Andrzejkowej dla mieszkańców i okolic naszej wsi. Grudzień 2021 r. organizacja wyjazdu na Jarmark Bożonarodzeniowy dla rodzin do Gdańska. Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowałyśmy na terenie OSP Biała dla dzieci imprezę tematyczną ” Choinka”, każde dziecko robiło swoją własnoręcznie zrobiona ozdobę i ubierało choinkę, były dekorowane pierniczki które następnie degustowano.
Na zakończenie było ognisko i kiełbaska wspólnie rodzice i dzieci. W marcu 2022 r. organizacja spotkania – Dzień Kobiet. Kwiecień to organizacja warsztatów wielkanocnych. etap warsztatów jest dwudniowy. Temat pierwszego spotkania „Stwórz własny wianek wielkanocny”. Drugi dzień to „Stwórzmy wspólną palmę wielkanocną”. Będzie też bardzo słodko przygotujemy pyszne zdrowe naleśniki z domowej spiżarni. To Spotkanie ma na celu integrację pokoleniową.