NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich Stradunianki w Stradunach
LICZBA CZŁONKÓW
21
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
ul. Kajki 10 lok. 3, 19-300 Straduny
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Ewelina Truszkowska, prezes Koła Gospodyń Wiejskich Stradunianki
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY
Koło powstało w 2018 roku i ma w sobie trzy pokolenia: od babć aż po dzieci. Naszym głównym celem jest dbanie o tradycje jak i rozwijanie naszej wyobraźni i poznawanie nowych miejsc, smaków.
Staramy się popularyzować oświatę, jak również przyuczać młode dziewczęta do szycia gotowania i innych robótek ręcznych. Wzbudzamy poczucie dumy z naszej kultury regionalnej – nie tylko wśród społeczności lokalnej. Staramy się również poszerzać horyzonty lokalnej społeczności, pokazując że świat nie kończy się na przysłowiowej „zagrodzie” czy gminie. Dlatego też wyjeżdżamy na wyjazdy zagraniczne właśnie po to aby poszerzyć naszą kreatywność i aby pozytywnie wpływało to na nasz wzrost przedsiębiorczości.
Nasza działalność opiera się na pracy na rzecz społeczeństwa lokalnego, poprzez spotkania i integracja z mieszkańcami. Chętnie wspieramy i pomagamy potrzebujące dzieci. Jako koło wyjeżdżamy na wycieczki zagraniczne nie tylko po to aby się zrelaksować, ale również po to aby poznać smak i tradycję danych krajów.
Uczestniczymy w warsztatach kulinarnych między innymi u Marcina Buddynka ,ale również u innych wspaniałych kucharzy. Miałyśmy okazje wziąć udział w Festiwalu pierogów świata, które odbywały się w Ełku. Organizujemy różne spotkania miedzy innymi Dzień kobiet, tłusty czwartek, dzień matki, wieczorki taneczne.
Panie miały okazję brać udział w warsztatach nauki obsługi komputera prezentacja dorobku kulturowego i kulinarnego prezentacja stołu wigilijnego w Olsztynku. Organizacja w 11 miejscowościach na terenie Gminy Ełk mikołajek dla dzieci z animacjami. Uczestnictwo w dożynkach wojewódzkich i zajęcie 1. miejsca w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe 2020.
Organizowałyśmy warsztaty kulinarne z obsługi Thermomixsa. Organizowałyśmy akcję promocji szczepień przeciw Covid (3 imprezy) z animacjami i poczęstunkiem dla uczestników, szkolenie i uzyskanie certyfikatu z krajoznawstwa mazurskiego, szkolenie i uzyskanie certyfikatu animator czasu wolnego, uczestnictwo w dożynkach wojewódzkich w Olsztynku i zajęcie 1. miejsca na najlepszą potrawę (2021 r.), zajęcie 2. miejsca na najlepsze stoisko dożynkowe, wyróżnienie na dożynkach diecezjalnych za stoisko dożynkowe.