NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich „Mysłowianki” w Mysłowie
LICZBA CZŁONKÓW
41
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
ul. Myszkowska 35, 42-350 Mysłów
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Monika, Mariola, Ania
tel. 695 212 359
e-mail: kgwmyslowianki@gmail.com
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY
Za górami, za lasami w 1958 r. w malowniczej wsi Mysłów nasi przodkowie założyli KGW. Początkowo liczyło ono 18 osób, dzisiaj jest nas 41 osoby w tym : 8 panów i sześcioro dzieci. Od początku do dziś prowadzimy kronikę. Kultywujemy: Coroczne obchody mszy świętej w intencji pomordowanych przez hitlerowców 3 września 1939 r mieszkańców wsi. Wraz z władzami naszej gminy i powiatu w hołdzie składamy wieńce i kwiaty przy tablicy upamiętniającej. Podtrzymujemy tradycję Bożonarodzeniową wspólnie łamiąc się opłatkiem i obdarowując nasze dzieci słodkimi paczkami. W okresie wielkanocnym organizujemy malowanie jajek woskiem, tradycję szydełkowania, gotowania i pieczenia. W naszych warsztatach licznie biorą udział dzieci i my również chętnie prowadzimy warsztaty w innych szkołach.
Bierzemy udział w dożynkach gminnych, powiatowych i kościelnych, na które wieńce dożynkowe robimy same.
Największe nasze osiągnięcia to: Festiwal koni i muzyki z kopyta w Gniazdowie Wyróżnienie – lepienie pierogów na czas I miejsca w Koziegłowach, nagroda sponsorowana przez Panią Europoseł Jadwigę Wiśniewską, wyjazd do Brukseli, Za najsmaczniejsze pierogi również I miejsce wyjazd do Brukseli. Projekt działaj lokalnie – zupa magulum. Festiwal Polska od Kuchni Zawiercie III miejsce kobieta gospodarna i wyjątkowa Dwa I miejsca w dwóch kategoriach wdzięku i publiczności w województwie śląskim. Za zajęcie dwóch pierwszych miejsc nasze koleżanki walczyły na szczeblu ogólnopolskim PGE narodowy Warszawa – wyróżnienie. Konkurs kulinarny ciast i ciasteczek Nakło Śląskie I miejsce ciasteczka radości upieczone oczywiście przez nas. Konkurs jabłonki swawole dla kobiet gospodarnych i wyjątkowych – wyróżnienie Konkurs ARMiR dzbanek, wianek i makatka – wyróżnienie Konkurs wojewódzki dziennika zachodniego – I miejsce w powiecie Myszkowskim Artykuł wydany w tygodniku niedziela o naszym kole. Wywiad do kalendarza rolników – poznaj nasze KGW.
Nasze KGW to grupa osób z wigorem i zapałem do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Do wszystkiego, co robimy dodajemy szczyptę miłości do tradycji.