NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich „Kryspinianki” w Kryspinowie
LICZBA CZŁONKÓW
31
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Kryspinów 164, 32-060 Liszki
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
tel. 693 404 909
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

KGW „Kryspinianki” powstało w grudniu 2018r., liczy obecnie ponad 30 członków zarówno Pań jak i panów.”Kryspinianki” aktywizują mieszkańców, na każdym kroku zachęcając ich do uczestnictwa w realizowanych przez siebie projektach. Przez ostatni rok udało im się: opracować przepis i wypromować potrawę będącą mariażem dwóch tradycji: kulinarnej Krakowa i piekarniczej Liszek. Tak właśnie powstała „maczanka krakowska na kukiełce lisieckiej”, która doceniona została przez smakoszy, m.in. podczas „Festiwalu Smaków 2019”,oraz organizowanych warsztatach kulinarnych , zorganizować Dzień Kobiet w Kryspinowie (marzec 2019), współorganizować sprzątania Kryspinowa w ramach akcji „Sprzątanie Ziemi” (kwiecień 2019), brać udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Kryspinowie (czerwiec 2019), uczestniczyć w jubileuszu 70-lecia LKS Lotnik w Kryspinowie (wrzesień 2019).

Pierwszym sukcesem Kryspinianki mogły się pochwalić już w maju 2019 roku, kiedy to przygotowana przez nie potrawa: pasztet z pstrąga na domowym chlebie, zajęła I miejsce w konkursie kulinarnym zorganizowanym w ramach VII Święta Pstrąga w Dolinie Będkowskiej.

KGW Kryspinianki godnie reprezentowało Gminę Liszki podczas tegorocznych Dożynek Powiatu Krakowskiego w Skale. Tradycyjny wieniec dożynkowy, samodzielnie przygotowany przez członkinie Koła, zajął II miejsce w konkursie towarzyszącym uroczystościom dożynkowym. II miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko, zajęło również stoisko przygotowane przez Kryspinianki, na którym uczestnicy dożynek mogli poznać tradycyjne smaki lisieckie. Największym tegorocznym sukcesem Koła, a także Gminy Liszki był fakt, iż to właśnie KGW Kryspinianki reprezentowało Województwo Małopolskie w trakcie hucznie obchodzonego ogólnopolskiego Święta Plonów, czyli Dożynek Prezydenckich w Spale. Po takich osiągnięciach, nie dziwi wygrana KGW Kryspinianki w tegorocznym plebiscycie „Gazety Krakowskiej” na najlepsze Koło Gospodyń Wiejskich Powiatu Krakowskiego.