NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywnie Zakręcone” w Moszczenicy Wyżnej
LICZBA CZŁONKÓW
54
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Aneta Potok – przewodnicząca
tel. 661 549 960
e-mail: kgw.moszczenicaw@gmail.com
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywnie Zakręcone” powstało w grudniu 2018 roku, obecnie liczy 54 członkiń w wieku od 18-70+ lat, zamieszkujących naszą małą wieś Moszczenica Wyżna, w gminie Stary Sącz.

Zakładając koło chciałyśmy znaleźć dla siebie miejsce do wspólnych sąsiedzkich spotkań, gdzie będzie można porozmawiać, rozwinąć swoje pasje czy kształcić się w jakiejś wybranej dziedzinie.

Spotkania w grupie są dla nas motywacją do zadbania o swoją kondycję fizyczną, aby zadbać również o swój wygląd zewnętrzny.

Nawiązanie współpracy z lokalnym samorządem gminnym, zintegrowanie się z pozostałymi mieszkańcami w różnym wieku – bo koło gospodyń to nie tylko panie w starszym wieku, ale również młode pokolenie, które może podzielić się z nami cennymi pomysłami i doświadczeniami, pomogło nam rozwinąć nasza działalność.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy Wyżnej jest naszym partnerem od samego początku, nie tylko dlatego, że mężowie czy synowie naszych gospodyń są strażakami, ale mamy również panie, które należą do OSP.

Współdziałamy razem organizując różnego rodzaju imprezy i spotkania. Łączy nas też wspólne miejsce – remiza, w której KGW i OSP ma spotkania.

Inne organizacje pozarządowe z terenu naszej gminy również brały udział z nami we wspólnym biesiadowaniu i integracji międzypokoleniowej.

Nasze KGW uczestniczy we wszelkiego rodzaju imprezach gminnych i powiatowych , jarmarkach, wystawach wystawiając swoje stoisko z własnymi produktami, wykazując się zarówno kulinarnymi jak i artystycznymi zdolnościami, a przy okazji integracji – poszerzamy swoją wiedzę i doświadczenie.

Uczestniczyłyśmy ostatnio na AGROpromocji w Starym Sączu, która miała miejsce 10-11 września 2022. Przygotowałyśmy różnego rodzaju smakołyki, a nasze pierogi, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i wielką popularnością wśród zwiedzających i każdy chciał ich posmakować.

Kobiety w naszym KGW to ambasadorki miejscowej kuchni, kultury, tradycji i folkloru.

Organizujemy warsztaty kulinarne dla dzieci, a z pomocą swoich mam, babć, które są członkiniami koła, uczą się, jak przygotowywać różnego rodzaju potrawy tradycyjne, jak również te bardziej nowoczesne.

Urządzamy zajęcia i kursy artystyczne, rozwijając swoje ukryte talenty, których mamy jeszcze bardzo dużo.

Mimo działania w grupie, każda z nas jest indywidualną osobą, wnoszącą do koła swoje pomysły i doświadczenia, których chcemy zdobywać coraz więcej i w każdej możliwej dziedzinie, promując naszą wieś i gminę.