NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich „BONA” w Brańsku
LICZBA CZŁONKÓW
22
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Łąkowa 8, 17-120 Brańsk
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Sylwia Krasucka
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

KGW „BONA” w Brańsku działa krótko, ale intensywnie. 31.05.2022 r. zarejestrowałyśmy swoją działalność.

Wygrałyśmy etap powiatowy „Bitwy Regionów”. Wzięłyśmy udział w akcji charytatywnej, której celem jest budowa Domu Miłosierdzia Bożego w Hodyszewie.

Nasz wieniec (wiłyśmy pierwszy raz ;-)) zdobył I miejsce na Dożynkach parafialno-gminnych w Brańsku, a później zwyciężył na Dożynkach diecezjalnych w Kosowie Lackim.

Zorganizowałyśmy imprezę dla społeczności z grantu Urzędu Marszałkowskiego: Piknik rodzinny – Pocztówka z dawnych lat. Zadanie polegało na przywołanie klimatu lat minionych poprzez organizację zabawy tanecznej w stylu naszych dziadków – na ludowo oraz zainteresowanie najmłodszych muzyką folkową, poprzez organizację przeglądu piosenki dla dzieci. Na czas trwania pikniku zostało przygotowane stoisko z regionalną żywnością, promującą Produkt Polski, które odwiedził Marcin Kwaśny, aktor, scenarzysta, reżyser, znany z roli weterynarza Julka Lubczyka w serialu „Na kocią łapę”, w roli Rafała Kocója w „Szpilki na Giewoncie”, czy Adama Komornickiego w serialu „Stulecie winnych”.

Wzięłyśmy udział w imprezie „Jesień w polu i zagrodzie” w Muzeum w Ciechanowcu. Było deszczowo… bardzo ale jak nie łodzią, to pontonem i kajakiem przypłynęłyśmy na stoisko 😉 Było wesoło 😀

Wzięłyśmy udział w Narodowym czytaniu w naszym mieście. Podczas wizyty Premiera RP, Mateusza Morawieckiego w Brańsku wręczałyśmy kosz upominków przygotowanych własnoręcznie. Towarzyszyły nam ogromne emocje.

Realizowałyśmy działania z konkursu Lasów Państwowych „Natura od Kuchni”, do których włączyłyśmy Instytucje i organizacje z naszego miasta. W ramach projektu odbyło się spotkanie z leśnikiem w szkole, konkurs na pracę plastyczną i przestrzenną, czytanie leśnych opowieści dla dzieci z przedszkola, gdzie głosami postaci były władze miasta, dyrektorzy instytucji i organizacji społecznych.

Nagrałyśmy film instruktażowy na YT i zorganizowałyśmy warsztaty kulinarne dla dzieci i seniorów „Od juniora do seniora leśnych smaków zaznać pora”, zakończone leśną dyskoteką- balem przebierańców.

W grudniu włączyłyśmy się w akcje charytatywne na rzecz szkoły i przedszkola. Zorganizowałyśmy akcję ze Szlachetną Paczką dla dwóch rodzin Współorganizujemy ferie dla dzieci 🙂

Wszystkie jesteśmy osobami pracującymi. Łączy nas pozytywne podejście do życia i perfekcyjna organizacja czasu 😀