NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń Wiejskich Aktywne Kobiety – Parlino
LICZBA CZŁONKÓW
16
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Parlino 34, 73-112 Stara Dąbrowa
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Marta Aniszewska-Bartosik – Członek zarządu
tel. 504 484 054
e-mail: aniszewska.marta82@gmail.com
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

KGW Aktywne Kobiety – Parlino swoją działalność społeczną rozpoczęło 12 grudnia 2018 r. z inicjatywy kobiet aktywnie działających na rzecz społeczności lokalnej.

KGW tworzy grupa 16-stu kobiet w zróżnicowanym wieku. Z naszej inicjatywy realizowane są różne zadania na terenie naszej miejscowości. Między innymi zorganizowałyśmy na Świetlicy Wiejskiej dzień babci i dziadka, noc filmową dla dzieci, fitness, andrzejki czy też spotkanie z okazji dnia kobiet.

Co roku bierzemy udział w jarmarkach na terenie naszej gminy i nie tylko gdzie możemy zaprezentować nasze wyroby rękodzielnicze oraz gastronomiczne. Jesteśmy również zaangażowane w pisanie projektów dzięki którym możemy integrować społeczność oraz pomagać.

Dzięki naszemu projektowi SERCE NA DŁONI posiadamy w naszej miejscowości serce na nakrętki, które zbieramy i przekazujemy dzieciom potrzebującym na rehabilitację. Jesteśmy dumne z naszego cyklicznego święta, które stało się naszą wizytówką czyli ŚWIĘTO ZIEMNIAKA W PARLINIE, które cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców całej gminy.

Naszym największym sukcesem jest wygrana w II EKO TURNIEJU KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 2021 r w Różańsku. Tam zajęłyśmy pierwsze miejsce i wygrałyśmy wspaniałe nagrody.

Jako Koło Gospodyń Wiejskich jesteśmy otwarte na nowe, ciekawe wyzwania.