NAZWA KOŁA
Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Woli Mąkolskiej
LICZBA CZŁONKÓW
63
ADRES POCZTY TRADYCYJNEJ
Wola Mąkolska 64, 95-015 Wola Mąkolska
STRONA WWW / SOCIAL MEDIA
Facebook
OSOBA DO KONTAKTU
Justyna Sobierajska
tel. 782114160
e-mail: justynaz1@poczta.onet.pl
OPIS KOŁA I NASZE MAŁE SUKCESY

W 2021 roku w naszym sołectwie powołane zostało pierwsze w gminie Głowno i drugie w powiecie zgierskim zarejestrowane Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Woli Makolskiej.

Funkcję przewodniczącej pełni Pani Justyna Sobierajska. KGiGW liczy obecnie prawie 80 członków. Dzięki wielopokoleniowości Koła jest ono bardzo aktywne i działa na różnych płaszczyznach. Koło w swoich działaniach skupia się głównie na integracji mieszkańców Woli Mąkolskiej promocji lokalnej społeczności a co za tym idzie również gminy Głowno i województwa łódzkiego. Szerząc szeroko walory kulturalne regionu poprzez zachowanie tradycji i zwyczajów życia codziennego.

Koło jest aktywne w promowaniu walorów województwa poprzez organizowanie spotkań dla mieszkańców oraz imprez kulturalnych i promocyjnych a także udziału w różnych konkursach.

W 2021 roku Koło wzięło udział między innymi w ogólnopolskim konkursie Jabłonki 2021 w wojewódzkich konkursach organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego na przykład konkurs „Chleba naszego…” „Piernik bożonarodzeniowy” Wielkanocna Baba z Łódzkiego.

2022 rok był dla KGiGW bardzo pracowitym rokiem. Koło bardzo zaangażowało się w szerzenie swojej inicjatywy zrzeszania mieszkańców oraz brało udział w wielu wydarzeniach. Pracowity rok rozpoczął się w kwietniu kiedy to Gospodynie przygotowały dla wszystkich mieszkańców oraz pracowników Gminy Głowno słodki upominek w postaci babeczek z okazji świąt Wielkanocnych.

2022 rok również był bardzo aktywnym rokiem dla koła ze względu na udział w bardzo wielu wydarzeniach o charakterze kulturalnym i rozrywkowy. Pierwszą akcją zorganizowaną przez koło gospodyń było obdarowanie mieszkańców wielkanocnymi babeczkami i złożenie życzeń wielkanocnych dla wszystkich mieszkańców Woli Mąkolskiej. Pierwszym większym wydarzeniem w jakim koło brało udział był festiwal Polska od kuchni na którym to nasze panie zajęły tytuły pierwszej wicemiss województwa łódzkiego kgw do lat 45- Justyna Sobierajska oraz tytuł pierwszej wicemiss województwa łódzkiego kgw 45+- Anna Figura.

W 2022 roku koło brało również udział w dożynkach gminnych gdzie zajęło pierwsze miejsce za potrawę wytrawną najlepszą podczas dożynek. Dodatkowo braliśmy udział w bardzo wielu konkursach między innymi konkurs na babkę wielkanocną konkurs na najlepsze fartuszek a także konkurs lepienia pierogów który był zorganizowany przez łódzki ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.