18 marca spotkaliśmy się z Kołem Gospodyń Wiejskich „Święte” aby ćwiczyć tworzenie projektów krok po kroku. Wtedy też zrodził się pomysł na lokalną inicjatywę pod hasłem „Kolorowa wiosna w Świętem”

Inicjatywa zrealizowana została w miniony weekend. Odbyło się wydarzenie plenerowe mające na celu integrację mieszkańców oraz zwiększenie walorów estetycznych wsi, poprzez nowe, kolorowe nasadzenia przy placu w centrum w Świętem.

Nastąpiło zebranie mieszkańców połączone z nasadzeniem roślin (na zasadzie kiełbaska za wkład w sadzenie roślin), rozdysponowanie narzędzi do pracy, rozplanowanie nasadzeń, ognisko i wspólne biesiadowanie po pracy.

Inicjatywę dofinansowaliśmy kwotą 1500 zł ze środków projektu Koła Gospodyń Wiejskich – pozytywnie nakręcone Fundusze te pozwoliły na zakup sadzonek kwiatów, produktów spożywczych na ognisko oraz wydruk ulotek informujących o inicjatywie.

W ramach naszego projektu „Pozytywnie nakręcone koła gospodyń wiejskich” do końca roku wsparcie uzyska aż 40 różnych inicjatyw realizowanych przez koła gospodyń wiejskich z Pomorza Zachodniego! Na naszej stronie oraz Facebooku opowiemy Wam o każdej z nich.